اخبار

خرید دسته‌ای پتنت نقاط کوانتومی از شرکت کُداک

0 نظرات
190
۱۲-دی-۱۳۹۵

شرکت نانوکو (Nanoco) از دانشگاه منچستر انشعاب یافته است. این شرکت اعلام کرد که یک گروه از پتنت‌های مربوط به نقاط کوانتومی را از شرکت ایستمن کداک (Eastman Kodak) خریداری کرده است.
نانوکو در حوزه نقاط کوانتومی تخصص دارد؛ ترکیبات بلوری نیمه‌هادی که 10 هزار برابر از تار موی انسان کوچکتر است. نقاط کوانتومی می‌توانند انرژی الکتریکی را به نور تبدیل کنند که از آن برای دستکاری و تولید رنگ‌های دقیق استفاده می‌شود. این ترکیبات در تولید تلویزیون‌ها کاربرد وسیعی دارند.
نانوکو اعلام کرده که خریداری این پتنت‌ها به‌منظور استفاده از نقاط کوانتومی در بخش نمایشگرهای الکترولومینسانس است.
نانوکو پیش از این تجربه خرید پتنت از دیگر شرکت‌ها را داشته است؛ شرکت‌هایی که از نقاط کوانتومی برای حوزه خاصی استفاده می‌کنند. این شرکت معتقد است که در حال حاضر صنعت نمایشگرهای الکترولومینسانس با چالش‌هایی روبرو است که می‌توان با استفاده از نقاط کوانتومی بر آن‌ها غلبه کرد.
خرید این پتنت‌ها موقعیت شرکت نانوکو را در این حوزه تقویت می‌کند و از نقطه نظر مالکیت معنوی نانوکو می‌تواند در صنعت نمایشگرهای الکترولومینسانس نقاط کوانتومی (QLED) پیشرو باشد. فناوری نقاط کوانتومی می‌تواند جایگزین فناوری دیود نشر نور آلی (OLED) در نمایشگرها شود.

منبع: nano.ir

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه: تبدیل گاز گلخانه‌ای به نانولوله‌کربنی تأسیس شرکتی برای فعالیت در بخش نانوبیوانفورماتیک جلب حمایت مالی برای تجاری‌سازی کامپیوتر کوانتومی نانوتراشه‌ای برای هوشمندسازی تجهیزات رانندگی خودکار خرید شرکت برای تثبیت موقعیت در بازار چاپ ادوات الکترونیکی ساخت «نانوآلیاژی» برای استفاده در صنعت خودروسازی همکاری مشترک دو شرکت برای وارد کردن نانوپوشش به خودروسازی سوسک‌صحرا، الهام بخش تأسیس چند شرکت نوپا سفارش خرید نانومحصولی برای تصفیه آب سرمایه‌گذاری شرکت روسنانو در بخش استخراج مواد شیمیایی
پتنت

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.