اخبار

خرید دسته‌ای پتنت نقاط کوانتومی از شرکت کُداک

0 نظرات
54
۱۲-دی-۱۳۹۵

شرکت نانوکو (Nanoco) از دانشگاه منچستر انشعاب یافته است. این شرکت اعلام کرد که یک گروه از پتنت‌های مربوط به نقاط کوانتومی را از شرکت ایستمن کداک (Eastman Kodak) خریداری کرده است.
نانوکو در حوزه نقاط کوانتومی تخصص دارد؛ ترکیبات بلوری نیمه‌هادی که 10 هزار برابر از تار موی انسان کوچکتر است. نقاط کوانتومی می‌توانند انرژی الکتریکی را به نور تبدیل کنند که از آن برای دستکاری و تولید رنگ‌های دقیق استفاده می‌شود. این ترکیبات در تولید تلویزیون‌ها کاربرد وسیعی دارند.
نانوکو اعلام کرده که خریداری این پتنت‌ها به‌منظور استفاده از نقاط کوانتومی در بخش نمایشگرهای الکترولومینسانس است.
نانوکو پیش از این تجربه خرید پتنت از دیگر شرکت‌ها را داشته است؛ شرکت‌هایی که از نقاط کوانتومی برای حوزه خاصی استفاده می‌کنند. این شرکت معتقد است که در حال حاضر صنعت نمایشگرهای الکترولومینسانس با چالش‌هایی روبرو است که می‌توان با استفاده از نقاط کوانتومی بر آن‌ها غلبه کرد.
خرید این پتنت‌ها موقعیت شرکت نانوکو را در این حوزه تقویت می‌کند و از نقطه نظر مالکیت معنوی نانوکو می‌تواند در صنعت نمایشگرهای الکترولومینسانس نقاط کوانتومی (QLED) پیشرو باشد. فناوری نقاط کوانتومی می‌تواند جایگزین فناوری دیود نشر نور آلی (OLED) در نمایشگرها شود.

منبع: nano.ir

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه: رشد بازار داروهای پروتئینی و تغییر جدی در صنعت داروسازی همکاری دو شرکت خصوصی برای تولید نانوداروی ضدسرطان استفاده از نانوکامپوزیت در تولید انبوه باتری‌های یون لیتیم ساخت نمونه تجاری ابرخازن گرافنی لایه نازک ارسال «نقاط کوانتومی عاری از کادمیم» به تولیدکنندگان نمایشگر مالزی به دنبال ایجاد ۹ هزار فرصت شغلی با تجاری‌سازی گرافن سامسونگ شرکت آمریکایی تولیدکننده نقاط کوانتومی را خرید تولید نانوسیلیکای مورد استفاده در صنایع توسط شرکت دانش بنیان داخلی خرید توالی‌سنج جدید برای توسعه دامنه خدمات چرا بازار ایمپلنت‌های دندانی مبتنی بر فناوری‌ نانو رو به افزایش است؟
پتنت

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.