طرح‌ها

پروژه ها

نانوافزودنی سوخت دیزل

در این طرح نانوافزودنی سوخت دیزل با نام تجاری IFA133 معرفی می‌شود. با اضافه کردن این محصول به نسبت 1 به 500 به سوخت دیزل کاهش قابل ملاحظه آلاینده‌های سوخت دیزل حاصل می‌شود.

حسگر تشخیص اثر متاستاز سلولهای سرطانی

یکی از حوزه‌های استفاده از حسگرهای زیستی در سرطان، تشخیص قابلیت تهاجم سلول‌های سرطانی متاستاتیک و مکانیزم عملکرد آنها است. سادگی ستاپ اندازه‌گیری و مکانیزم جمع‌آوری داده‌ها و تجزیه و تحلیل آنها یکی از گلوگاه‌های استفاده از این حسگرها می‌باشد.

داربست نانوفیبری به‌منظور ترمیم زخم دیابتی

در این طرح داربست نانوفیبری به روش اکستروژن برپایه کیتوزان به همراه سایر بیوپلیمرهایی مانند کلاژن / الاستین / هیالورونیکاسید کندویتین سولفات حاوی سلول‌های کراتینوسیتی و فیبروبلاستی طراحی گردید.

نانوآنتی‌بیوتیک آمپی سیلین

با استفاده از نانوذرات جامد ليپيدي به همراه آنتيبيوتيك آمپيسيلين بارگیری شده در آن، فرم جديدي از آنتيبيوتيك ساخته شد كه نسبت به فرم آزاد آنتيبيوتيك برتریهایی در عملکرد نظیر اندازه کوچک، نفوذ بهتر به باکتری و... دارد.

نانوداروی فیتو لیپوزومی هوشمند

در این طرح، سامانه هوشمند و زیست تخریب پذیر دارای دو داروی ضدسرطان گیاهی تولید شده است. نانوسامانه فیتولیپوزومی پگیله‌ی حامل دارو دارای اندازه ذرات ۴۰ تا ۶۰ نانومتر است.

نانوپودر آپاتیتی جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان

در این طرح تركيب نانوپودر منیزیم ‌کربنات ‌هيدروکسي‌آپاتيت (MgHA) جهت پیشگیری و ترمیم ضایعات اولیه‏ پوسیدگی دندان تهیه و به منظور بهبود فرآیند رمینرالیزاسیون بکار گرفته شده است.

نانوژل اسپیرونولاکتون

اسپیرونولاکتون (آلداکتون) دارویی است که استفاده خوراکی آن عوارض سیستمیک متعددی را برای بیماران در پی دارد. امروزه از نانوذرات لیپیدی بعنوان حامل داروهای کم محلول در فرمولاسیون موضعی استفاده می‌شود.

نانو غشای سرامیکی جهت تولید کنسانتره آب‌پنیر

در این طرح از غشاهای نانوساختار سرامیکی با اندازه حفرات در محدوده 100 نانومتر (محدوده مشترک فرايندهای میکرو و اولترافیلتراسیون) برای حذف ترکیباتی از قبیل چربی‌ها و کازئین‌ها استفاده شده است.

نانوآفت‌کش‌های نور تخریب‌پذیر

در سراسر جهان تعداد زیادی آفت‌کش سنتز و بطور گسترده در کشاورزی با هدف کنترل آفات، مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیوه‌های کاربرد برخی از آفت‌کش‌ها می‌تواند موجب ایجاد آلودگی در محیط‌زیست شود.

ساخت الکترود بر پایه نانوفیبر کربنی

برای سنتز الکترودهای نانوفیبر کربنی به روش الکتروریسی از پلیمر پلی آکریلونیتریل بعنوان پیش‌ساز استفاده شده است. در ابتدا نانوفیبر پلی آکریلونیتریل از محلول پلی آکریلونیتریل تهیه می‌شود.