طرح ها

پچ پوستی آبرسان و ترمیم کننده پوست‌های خشک و اگزمایی


در این طرح داربست نانو الیاف آلوئه ورا وآلوئه ورای استیله تولید شد، تا نانوالیافی آبرسان و ترمیم کننده پوست‌های خشک و اگزمایی تولید شود.

بازار جهانی پانسمان‌های زخم به دو قسمت پانسمان‌های زخم سنتی و پانسمان‌های زخم پیشرفته تقسیم می‌شود. در سال 2016 بخش پانسمان‌های پیشرفته بزرگترین سهم بازار را از آن خود کرده بود که شامل زخم‌های جراحی، زخم‌های دیابتی، زخم‌های بستر، زخم‌های وریدی، سوختگی و اگزما است. به همین منظور تولید یک بانداژ مناسب که توانایی ترمیم بافت‌های آسیب دیده را داشته باشد مورد نیاز است. در این طرح داربست نانو الیاف آلوئه ورا وآلوئه ورای استیله تولید شد، تا نانوالیافی آبرسان و ترمیم کننده پوست‌های خشک و اگزمایی تولید شود.

 در این طرح برای ساخت داربست الکتروریسی از آلوئه‌ورا به عنوان یک پلیمر طبیعی که به فراوانی در طبیعت یافت می‌شود، استفاده گردید. جهت قابلیت الکتروریسی، آلوئه‌ورا با پلی وینیل پیرولیدون ترکیب شد و به منظور بهبود خواص ساختار شیمیایی آلوئه وراي خالص، این ماده اصلاح گردید. داربست‌های ساخته شده از آلوئه‌وراي اصلاح ساختار شده نسبت به آلوئه‌ورای خالص، آبدوستی بهتر و خواص ترموپلاستي بالاتر و زیست سازگاری خوبی را نیز در محیط سلولی از خود نشان دادند. این پانسمان زیست فعال بوده و بدون آسیب به بافت سالم باعث ترمیم و آبرسانی به بافت خشک و دهیدراته نظیر پوست اگزمایی می‌شود. ایجاد پوشش آنتی باکتریال روی زخم و تسریع ترمیم زخم با پیشگیری از عفونت می‌شود.  

ویژگیهای محصول 

اندازه

سایزهای متفاوت

ضخامت

0.1 میلیمتر و بیشتر

انعطاف‌پذیری

دارد

آبدوستی

دارد

pH

5 - 6

خواص مکانیکی

مناسب

مواد به کار رفته در محصول

غیرسمی، طبیعی، و مورد تایید سازمان غذا و دارو

تخریب‌پذیری

مناسب

زیست سازگاری

مناسب

سایز نانوالیاف

100 نانومتر

تخلخل الیاف

مناسب

مورفولوژی الیاف

همگن

 

 فرآیند الکتروریسی داربست‌های نانوالیاف آلوئه ورا

 

پانسمان نانو الیاف الکتروریسی 

مزایا:

  • مرطوب سازی بافت خشک
  • عدم چسبندگی پانسمان به سطح زخم
  • فاقد سمیت سلولی
  • فاقد حساسیت و تحریک پوستی
  • اثر ضد باکتریایی و ضد قارچی
برگشت